//
Следи нѐ
To Top

Валканите тајни на хотелските соби

Креветите мазни и под конец наместени, бањата блеска… Хотелските соби на прв поглед, секогаш изгледаат совршено, но вистината е многу поинаква.

Интернет страницата „Трилист” ги открива трите „највалкани” тајни на хотелските соби и апартмани.

реклама

1. Не допирајте ги украсните перничиња!

Украсните перничиња на креветот изгледаат прекрасно, но тие се вистински рај за бактерии. Тоа е така бидејќи популарните „летечки перничиња“ често завршуваат на под… И насекаде низ собата.

2. Не користете ги чашите во собата!

Чашите во хотелските соби најчесто не се мијат со средство, туку се само заплакнати со вода и оставени на сушење. Собарките имаат многу соби за расчистување, и тоа мора да биде брзо, па тие самите претпочитаат да не се задржуваат долго во една соба.

3. Избегнувајте онлајн резервација!

Резервирање соба преку интернет можеби има свои предности, но има и свои ризици. Така, според туристичките оператори, може да го добиете најлошиот можен пакет. Хотелските менаџери знаат дека луѓето кои резервираат онлајн, најчесто ја бараат најевтината варијанта, па политиката гласи – полошите соби одат на „онлајн букинг”.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: