//
Следи нѐ
To Top

Два совета за побрзо чистење низ домот

Ниту една домаќинка не го сака темелното „генерално чистење“ на домот, но тоа е едноставно неизбежен дел од животот.

Затоа, креативните твитерџики постојано објавуваат совети како тоа да се направи побрзо и поефикасно. Еве два од тие совета:

реклама

Исчистете ја тоалетната школка за неколку секунди!

Се што Ви е потребно е лента хартија за хигиена, намотана попречно и натопена во бел оцет. Залепете ја на внатрешната страна од керамичката рамка на тоалетната школка и оставете ја неколку часа, за оцетот да делува. Потоа нечистотијата може да се отстрани со многу помалку триење од вообичаено.

Садовите нека заблескаат!

Во случај кога ќе снемате сунѓерче за садови, Твитер профилот 1crazyhousetips советува – земете згужвана фолија и садовите ќе блеснат!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 13, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: