//
Следи нѐ
To Top

Два совета за побрзо чистење низ домот

Ниту една домаќинка не го сака темелното „генерално чистење“ на домот, но тоа е едноставно неизбежен дел од животот.

Затоа, креативните твитерџики постојано објавуваат совети како тоа да се направи побрзо и поефикасно. Еве два од тие совета:

реклама

Исчистете ја тоалетната школка за неколку секунди!

Се што Ви е потребно е лента хартија за хигиена, намотана попречно и натопена во бел оцет. Залепете ја на внатрешната страна од керамичката рамка на тоалетната школка и оставете ја неколку часа, за оцетот да делува. Потоа нечистотијата може да се отстрани со многу помалку триење од вообичаено.

Садовите нека заблескаат!

Во случај кога ќе снемате сунѓерче за садови, Твитер профилот 1crazyhousetips советува – земете згужвана фолија и садовите ќе блеснат!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: