fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Постер за 21. „Златна бубамара на популарноста“

Занимливости

Постер за 21. „Златна бубамара на популарноста“

Радио Бубамара го претстави постерот на годинашната манифестација „Златна бубамара на популарноста“, кој го изработи познатиот цртач на анимации Тхе Мичо од Битола.

– Во духот на логото на овогодишната манифестација „За подобар живот“ постерот на 21. Златна бубамара претставува што се може да направи малку боја во сивилото на македонското општествено секојдневие, соопшти Радио Бубамара, порачувајќи: „бидејќи нема подобар живот, ни подобар воздух, единствено ни простанува подобра забава“.

„Златна бубамара на популарноста“ ќе се одржи на 22 февруари, годинава првпат во ВИП арената „Борис Трајковски“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.