//
Следи нѐ
To Top

Во Австралија забележан чуден природен феномен (ВИДЕО)

Во австралиските пустелии, случаен минувач забележал еден редок момент, кога стотина гасеници направиле „вовче” со цел полесно, „во редица“ да ја минат својата рута.

Човекот прво помислил оти тоа е змиска кожичка. Кога се приближил, ја забележал совршената формација составена од инсектите.

реклама

Како дисциплинирани војници, сите гасеници ја следеле водечката во чекор.

Мисијата била успешна – тие го минале патот безбедно и за многу кусо време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: