//
Следи нѐ
To Top

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со мала доумерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде потопло, што ќе предизвика топење на снежната покривка, особено на планините. 

Утринската температура ќе се движи од минус два до нулата, а дневната од осум до 16 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утринската темепратура ќе достигне до минус четири степени, а дневната до девет степени.

Во недела ќе има зголемување на облачноста, преку ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Од понеделник следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: