//
Следи нѐ
To Top

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.

реклама

Во Скопје слично време со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне до седум степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: