//
Следи нѐ
To Top

Новата хит-песна на Дани Димитровска доби видеоспот (ВИДЕО)

„Да заборавам” е песна под реден број седум од неодамна излезениот нов албум на познатата пејачка Дани Димитровска – насловен како „Град За Љубов“.

После успешната промоција на албумот во ноември минатата година, Дани продолжува со реализирање на видеа за песните од албумот. Режисер на видеото „Да заборавам“ е на Дејан Матиќ – Део со техничка поддршка од Чочо.

реклама

– „Да Заборавам” е акустична љубовна изјава, разговор со себе. Не постои дефиниција, нека си ја доживее секој во своја верзија. Мојата „верзија” за оваа песна е дека ми е хит. Во срцето… изјави Димитровска.

Погледнете го видеото:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: