Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И Дарко Рундек на „Скопје колинг“ во иста вечер со Texas!

МК Сцена

И Дарко Рундек на „Скопје колинг“ во иста вечер со Texas!

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на вистинско место.

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на Авалон Продукција како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со Greatest hits шоу на 23 јуни и тоа пред настапот на легендарните TEXAS, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации.

Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6ти март во 21 часот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.