//
Следи нѐ
To Top

Хотел нуди попуст ако се откажете од смартфоните за време на престојот

Со нетрпение ги чекаме годишните одмори, за меѓу другото, да се одмориме и од својот компјутер и од телефоните, но вообичаено се случува токму спротивното.

Американскиот синџир хотели Виндам спроведе анкета, којашто покажа дека 54 отсто децата сметаат дека „родителите премногу зјапаат во своите смартфони“, а 32 отсто од нив рекле дека заради тоа, се чувствуваат запоставени од страна на родителите.

реклама

Поттикнати од тоа, хотелите нудат намаление за семејството, ако за време на одморот се откажете од смартфоните.

Мрежата Виндам има свои хотели во Далас, Њу Џерси, Орландо, на Карибите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: