//
Следи нѐ
To Top

Хотел нуди попуст ако се откажете од смартфоните за време на престојот

Со нетрпение ги чекаме годишните одмори, за меѓу другото, да се одмориме и од својот компјутер и од телефоните, но вообичаено се случува токму спротивното.

Американскиот синџир хотели Виндам спроведе анкета, којашто покажа дека 54 отсто децата сметаат дека „родителите премногу зјапаат во своите смартфони“, а 32 отсто од нив рекле дека заради тоа, се чувствуваат запоставени од страна на родителите.

реклама

Поттикнати од тоа, хотелите нудат намаление за семејството, ако за време на одморот се откажете од смартфоните.

Мрежата Виндам има свои хотели во Далас, Њу Џерси, Орландо, на Карибите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 23, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: