Поврзи се со нас

Популарно.мк

Саемот на книга годинава во СЦ „Борис Трајковски“

Вести

Саемот на книга годинава во СЦ „Борис Трајковски“

Саемот на книга годинава ќе се одржи во салата на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бидејќи Скопскиот саем веќе не работи, информира денеска Министерството за култура, како покровител на манифестацијата.

– Нема да дозволиме изумирање на читателската култура, ќе им помогнеме на издавачите и љубителите на книгата. Саемот за книга годинава ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“, за што Министерството за култура веќе разговараше со раководството, кај кое постои големо расположение да им се излезе во пресрет на издавачите и љубителите на книгата и саемот годинава сепак да се одржи во нашата најголема сала, која нуди мултифункционални простории и може да се адаптира на манифестацијата, се вели во соопштението од Министерството за култура.

Во наредните денови Министерството за култура ќе организира повеќе средби со организаторите и здруженијата на издавачи за Саемот и за обезбедување на потребната поддршка.

Саемот на книга годинава ќе се одржи по 30-ти пат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.