//
Следи нѐ
To Top

Кејт Мидлтон со тајна порака за полот на третото дете

Кејт Мидлтон го очекува своето трето дете, а нејзините модни комбинации според медиумите испраќаат само една порака поврзана со полот на плодот.

Нејзините појавувања на настани секогаш привлекувале внимание но сега сите забележуваат еден нов момент. Имено, во последно време таа цело време носи сини комбинации, што според аналитичарите ипраќа тајна порака дека носи машко дете.

реклама

Скриена порака со облеката испрати и пред извесно време на доделувањето на БАФТА наградите кога се појави во зелен фустан со црн појас. На тој начин даде подршка на иницијативата Time’s Up против злоставување жени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: