//
Следи нѐ
To Top

Студирала право, но поради убавината станала блогерка

Џанин Вигер од Берлин денес е една од највлијателните модни блогерки во Европа, иако нејзниот пат бил многу поинаков од оној на нејзините колешки.

Имено, таа студирала право, се додека не сфатила дека нејзиниот Инстаграм профил и нуди и слава и можности за заработка.

реклама

Таа е мајка на близначиња, а во 2015 година, кога бројот на нејзините следачи станал доволно голем, отворила моден блог и станала „бренд амбасадор” на повеќе модни и козметички компании, но и за спортска опрема, здрави чаеви, и секако – како млада мајка, за производи за бебиња.

Нејзините фанови велат дека е „незапирлива“, и дека е најпрепознатлива по едноставниот и софистициран стил, истовремено и модерен и класичен, а девојките низ светот ја обожуваат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 28, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: