Поврзи се со нас

Популарно.мк

Claro Intelecto вечерва во Епицентар

МК Сцена

Claro Intelecto вечерва во Епицентар

Desonanz Festival, во соработка со клубот Епицентар, за овој петок (02.03.2018) го најавува настапот на – еден од најреномираните електронски артисти во светот и вистински ветеран на електро, техно и хаус сцената, чии изданија за Ai Records, Delsin и Modern Love се не само незаборавни во историски контекст, туку и активно го дефиниираат стилот и сензибилитетот на голем дел од модерната клубска музика.

Во петок (02 март) на најсилниот подиум во градот, Claro Intelecto со сите свои музички машини ќе ги спои минатото, сегашноста и иднината на електронската музика, а оваа ноќ за паметење со свои диџеј сетови ќе ја комплетираат Апостолски и Diah.

Со овој настан започнува годишниот серијал на музички и мултимедијални настани и соработки кои ја прославуваат 10 годишнината на Desonanz Festival Skopje низ текот на 2018, циклус кој ќе кулминира во ноември со десеттото главно издание на фестивалот.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.