Поврзи се со нас

Популарно.мк

Данавеј и Бити повторно ќе го прогласат добитникот на Оскар за најдобриот филм

Сцена

Данавеј и Бити повторно ќе го прогласат добитникот на Оскар за најдобриот филм

Актерите Феј Данавеј и Ворен Бити и годинава ќе го доделат Оскарот за најдобар филм.

Актерите минатата година згрешија при прогласувањето за најдобар филм. Дури откако екипата на „Ла Ла Ленд“ се качи на бината Данавеј и Бити сфатија дека добиле погрешно плико. Добитникот беше „Moonlight“.

Данавеј минатата година изјави дека се чувствува исклучително виновна поради грешката, иако на бина доби погрешно плико.

Актерите Данавеј и Бити заедно играа во филмот „Бони и Клајд“ во 1967 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.