fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов парфем на „Луј Витон“ со нота на мандарина и јасмин

Занимливости

Нов парфем на „Луј Витон“ со нота на мандарина и јасмин

„Луј Витон“ го лансираше својот нов парфем за годинава. Станува збор за „Ле Жур Се Леве“, женствениот мирис кој ветува експлозија од свежина – идеална за напролет.

Името на парфемот значи „дневен одмор”, содржи ноти на мандарина, јасмин, црна рибизла и бергам, а концептот е на Жак Кавалие.

– Овој мирис е сеопфатен, но поседува и „доза на смелост“. Тој сјае! Нотите на мандарина му даваат слаткост, која поставува баланс против острината на црната рибизла и јасминот. Мислам дека овој парфем може да го наречеме цветно-овошен. Јас лично го викам „смело-вкусен”, објаснува Кавалие во едно интервју.

„Ле Жур Се Леве“ ќе се продава во шишенца од 100 и од 200 милилитри.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.