Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дејвид Гета ќе го затвори годинашното издание на Егзит

Музика

Дејвид Гета ќе го затвори годинашното издание на Егзит

Годинашното издание на музичкиот фестивал Егзит ќе го затвори францускиот диџеј Дејвид Гета со настап на главната бина, соопштија организаторите на фестивалот.

Во соопштението се наведува дека Гета е најуспешниот продуцент на денешницата и единствениот диџеј кој продал над 50 милиони албуми и синглови.

Исто така тој е добитник на две Греми награди и има повеќе од сто милиони фанови на социјалните мрежи.

Програмата на 12 јули на главната фестивалска бина ќе ја отвори американската рок кантавторка Лаура Перголици позната како ЛП.

Фестивалот Егзит ќе се одржи од 12 до 15 јули на Петроварадинска тврдина во Нови Сад.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.