//
Следи нѐ
To Top

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За љубителите на патувањето, лондонски „Индипендент“ објави список на места кои треба да се посетат пред да исчезнат.

Станува збор за локации, секоја посебна на свој начин, но и загрозени  поради различни причини, било тоа да се политички или егзистенцијални.

реклама

Листата изгледа вака:

1. Стариот Град во Ерусалим

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

2. Тропската Дождовна Шума, Суматра

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

3. Ливерпул, Англија

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

4. Субтропското мочуриште Еверглејдс, Флорида

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

5. Коро, Венецуела

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

6. Историскиот центар во Виена, Австрија

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

7. Коралниот гребен во Белизе

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

8. Потоси, Боливија

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

9. Националниот парк Глејшр, Монтана, САД

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

10. Археолошката зона Чан Чан во Перу

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11. Сејшелите

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

12. Абу Мена, Египет

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

13. Резерватот за животни Селоус во Танзанија

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

14. Средновековните споменици во Косово

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

15. Малдивите

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: