Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Милионер си го истетовира сопствениот лик на грбот

Занимливости

Милионер си го истетовира сопствениот лик на грбот

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки на грбот си го истетовира својот лик и на Фејсбук се пофали со новата тетоважа.

Педесетгодишниот милионер инаку е многу активен на социјалните мрежи и воглавно се појавува во гаќички за капење или во многу кратки панталони.

Тој минатата година имаше финансиски проблеми, бидејќи банка поради долг од 10,5 милиони евра му ги заплени јахтите и недвижностите.

Ексцентричниот Ваки овој долг го нарече „мал и неважен“.

Неговото семејство е сопственик на фармацевтска компанија, а тој го наследи богатството. Ако се суди според фотографиите кои ги објавува Ваки е зависник од теретана и тетоважи.

Тој често настапува и како диџеј.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.