Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРОМОВИРАНА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА: Ај Кју ќе ја претставуваат Македонија со „Lost and found“ (ВИДЕО)

Музика

ПРОМОВИРАНА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА: Ај Кју ќе ја претставуваат Македонија со „Lost and found“ (ВИДЕО)

Во мај во Лисабон на овогодишниот Избор за песна на Евровизија ќе нѐ претставува бендот „Eye cue“, а промоцијата на евровизиската песна  и спот „Lost and found“ беа направени вчера, на централниот Дневник на МТВ 1.

Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и текстот на песната е гитаристот и вокал на групата – Бојан Трајковски, а за аранжманот се погрижи Дарко Димитров.

Во продолжение слушнете ја песната на Македонија:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.