Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пред концертот во Скопје, Тропико бенд со нова песна и спот

Музика

Пред концертот во Скопје, Тропико бенд со нова песна и спот

Пред големиот солистички концерт закажан на 28 април во ВИП Арена „Борис Трајковски“, момците од ТРОПИКО бенд решија да ги израдуваат своите фанови. После три години од последното цеде, подготвија три нови песни од кои една е веќе пуштена во јавноста.

– „Синглот Само иди е една мала увертира за она што го подготвивме за нашата публика, иако сите три песни се сосема различни, не само една од друга, туку и од она што досега го работевме, со нетрпение ги очекуваме реакциите на публиката“, вели Сале, фронтменот на ТРОПИКО.

После видеото за песната Само иди се очекува екранизација и на дуетската песна со Џенан Лончаревиќ, и тоа под будното режисерско око на Вук Костиќ.

– „Повторно ги вкрстивме копјата со Џенан, но и со Вук, кој покрај улогата на режисер се најде и во главната улога во спотот. Единствено што можам да кажам е да очекувате едно големо изненадување и вистинска филмска приказна!“ – вели Сале.

И додека уживаме во новиот сингл Само иди со нетрпение го очекуваме 28 април, зашто познавајќи ја нивната енергија, музичко-сценски спектакл е она што најмалку може да се очекува.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.