Поврзи се со нас

Популарно.мк

Променливо облачно со локален дожд и снег на планините

Вести

Променливо облачно со локален дожд и снег на планините

Променливо облачно време во Македонија со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од три до 16 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 12 степени.

Од четврток ќе има позначителен пораст на дневната температура, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.