//
Следи нѐ
To Top

Прва фотографија од Том Харди во улогата на Ал Капоне

Долго време се шпекулираше дали Том Харди ќе го глуми најпознатиот американски гангстер во историјата – Ал Капоне. По потврдата на самиот глумец, вчера на својот Инстаграм профил тој објави и фотографија од снимањето.

Станува збор за филмот „Фонзо“ на режисерот Џош Тренк.

реклама

Во улогата на Ал Капоне досега беа Род Стајгер, Роберт де Ниро и Бен Газаро. Новиот филм ги раскажува последните години од животот на (не)славниот криминалец, кога тој заболува од деменција во затворот, но се уште се присетува на своето мрачно минато.

Датумот на премиерата се уште не се соопштува.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: