Поврзи се со нас

Популарно.мк

Прва фотографија од Том Харди во улогата на Ал Капоне

Сцена

Прва фотографија од Том Харди во улогата на Ал Капоне

Долго време се шпекулираше дали Том Харди ќе го глуми најпознатиот американски гангстер во историјата – Ал Капоне. По потврдата на самиот глумец, вчера на својот Инстаграм профил тој објави и фотографија од снимањето.

Станува збор за филмот „Фонзо“ на режисерот Џош Тренк.

Во улогата на Ал Капоне досега беа Род Стајгер, Роберт де Ниро и Бен Газаро. Новиот филм ги раскажува последните години од животот на (не)славниот криминалец, кога тој заболува од деменција во затворот, но се уште се присетува на своето мрачно минато.

Датумот на премиерата се уште не се соопштува.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.