Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Велигденскиот подарок од Лозано ќе расплаче илјадници луѓе (ВИДЕО)

МК Сцена

Велигденскиот подарок од Лозано ќе расплаче илјадници луѓе (ВИДЕО)

„Километри“ е новото музичко остварување на еден од нашите најдобри машки изведувачи, Влатко Лозаноски – Лозано. Песна на која како автори повторно се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

– Т екстот на песната е доста емотивен и сигурен сум дека во неа ќе се пронајдат многу луѓе, особено оние кои не живеат повеќе во својата татковина – вели Лозано.

Инаку за новата нумера Лозано сними и видеоспот во хотелот „Изгрев“ под режија на „Веста продукција“ од Битола.

Погледнете и уживајте:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.