//
Следи нѐ
To Top

Велигденскиот подарок од Лозано ќе расплаче илјадници луѓе (ВИДЕО)

„Километри“ е новото музичко остварување на еден од нашите најдобри машки изведувачи, Влатко Лозаноски – Лозано. Песна на која како автори повторно се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

– Т екстот на песната е доста емотивен и сигурен сум дека во неа ќе се пронајдат многу луѓе, особено оние кои не живеат повеќе во својата татковина – вели Лозано.

реклама

Инаку за новата нумера Лозано сними и видеоспот во хотелот „Изгрев“ под режија на „Веста продукција“ од Битола.

Погледнете и уживајте:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: