fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Априлијада „Скопје се смее“

Uncategorized

Априлијада „Скопје се смее“

Голема детска журка „Априлијада 2018-Скопје се смее“  по повод 1 Април – Денот на шегата ќе се одржи денеска од 11 до 13 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје. 

За забавата со маски, балони, песнички и игри се задолжени  секцијата за модерен балет и  фолклорната секција на Детскиот културен центар „Карпош“, Мина Блажев, Златно славејче и танцови групи од основните училишта од Скопје и околината.

Манифестацијата, во организација на ДКЦ Карпош, ја финансира Град Скопје, а според најавата ќе ја отвори градоначалникот Петре Шилегов

По детската журка на плоштадот „Македонија“ од 20 до 23:30 часот ќе има првоаприлска ноќна забава со настапи на ВИС АМАНЕТ, Влатко Илиевски, Александар Тарабунов, Александар Митевски, трио “Шербет“, Елита Зибери, група – „Live  Band”,DJ Ampov,,,,,.

По повод 1 Април, Детскиот културен центар „Карпош“ и годинава отвори конкурси за основните и средните училишта да учествуваат во манифестацијата и да се натпреваруваат за најубава маска и карикатура за коишто ќе им бидат доделени награди и дипломи.

Во вечерниот дел на манифестацијата на бината ќе продефилираат со групни маски ученици од средни училишта од Скопје и околината, а за најдобрата групна маска следува вредна награда.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Uncategorized

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.