Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со засилен ветер

Вести

Облачно со засилен ветер

Времето во Македонија, денеска, особено во утринските часови, ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд кои наместа ќе бидaт поројни проследени со ретки грмежи, локално околу 30 литри на метар квадратен. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува засилен ветер претежно од западен правец, над 70 километри на час. 

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната  од 10 до 19 степени.

Во Скопје слично време, облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Во почетокот на наредната недела ќе има стабилизирање на времето и пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.