//
Следи нѐ
To Top

Погребан светски познатиот научник Стивен Хокинг

Околу 500 лица присуствуваа на приватниот погреб на светски познатиот научник Стивен Хокинг.

Погребната церемонија се одржа во англискиот универзитетски град Кембриџ, каде научникот почина на 14 март на 76-годишна возраст.

реклама

Меѓу присутните беше и актерот Еди Редмејн, кој го играше Хокинг во филмот „Теорија на се“ од 2014 година.

На погребот говореше и астрономот Мартин Рис. Ѕвоното во црквата отчука 76 пати.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Uncategorized

 • „Симсонови“ се враќаат со нова 30-та сезона

  Авторот на култната анимирана серија „Симсонови“, Мет Грејнинг, режисерот Дејвид Силвермен и сценаристот Ал Жан соопштија дека гледачите наесен може да...

  Информативна Редакцијааприл 1, 2018
 • „НЕЈШНЛ ЏИОГРАФИК“: Една слика, илјада зборови

  Насловната страница од јунскиот број на списанието „Нејшнл Џиографик“ масовно се споделува на друштвените мрежи, а пораката е прилично моќна. реклама

  Информативна Редакцијааприл 1, 2018
 • Априлијада „Скопје се смее“

  Голема детска журка „Априлијада 2018-Скопје се смее“  по повод 1 Април – Денот на шегата ќе се одржи денеска од 11...

  Информативна Редакцијааприл 1, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: