//
Следи нѐ
To Top

Родители од Кина по 24 години ја пронашле својата ќерка

Брачна двојка од Кина денеска, по 24 години, се сретнаа со својата ќерка, која исчезнала во 1994 година, кога имала три години.

Во текот на повеќегодишната потрага, Ванг Мингчинг и неговата сопруга Лиу Денџинг по ќерката Чифенг, тој почнал да вози такси со надеж дека еден ден неговата ќерка ќе влезе токму во неговото возило.

реклама

Брачната двојка, се занимавала се продажба на овошје на тезга покрај пат во југозападниот кинески град Ченгд, а еден ден Ванг останал без ситни пари и отишол на кратко до соседната тезга за да раситни, за да  може да му го врати на купувачот.

Кога се вратил по неколку минути, не можел да ја најде својата ќерка. Ванг и неговата сопруга, кои имаат уште една ќерка и син, години ја барале Чифенг, но од неа ниту трага.

Еден полициски цртач одлучил да му помогне на семејството со што ја нацртал Чифенг како би изгледала како возрасна.

Цртежот кружел низ интернет, додека Канг Џинг не го видела и забележала колку девојката личи на неа.

Таа стапила во контакт со Ванг и направила ДНК тест. Резултатот бил позитивен, Ванг конечно ја пронашол својата изгубена ќерка.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 3, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 3, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 3, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: