//
Следи нѐ
To Top

„Заробљено време“ – премиера на филмот за југословенскиот рокенрол во Скопје

„Заробљено време“ – филм за југословенскиот рокенрол, во режија на Милан Никодијевиќ, снимен долж цела поранешна држава, во кој најголемиот регионален музички новинар – Петар Пеца Поповиќ ја испишува својата неформална биографија, со Горан Бреговиќ, ЈУ група, Смак, Индекси, Корнелија Ковач, Влатко Стефановски, Бајага, Калиопи, Велибор Џаровски – Џаро… во главните улоги – по успехот во Белград, Загреб, Нови Сад…, конечно и во Скопје.

Како дел од проектот: Денови на српска култура во Македонија, во организација на Културно-информативен центар Спона, ќе биде прикажан во Кино Фросина во МКЦ, во среда, 11 aприл во 20 часот.

реклама

На премиерата, на која ќе може да присуствуваат сите вљубеници во филмот и во музиката (влезниците се симболични 100 денари), ќе се претстави и тимот кој го реализираше овој феноменален документарец, предводен од Пеца Поповиќ и Милан go Никодијевиќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: