Поврзи се со нас

Популарно.мк

Услови за пороен дожд попладне на југоистокот

Вести

Услови за пороен дожд попладне на југоистокот

Услови за појава на пороен дожд и грмежи ќе има попладне во југоисточниот дел од Македонија. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен долж Повардарието.

Како што соопшти УХМР, утре во југоисточниот дел на државата повторно ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно, претежно сончево и топло време со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат дваесет степени.

Сончево ќе биде в недела, а краткотрајно наоблачување со услови за појава на слаб локален дожд во западните делови ќе има во понеделник попладне.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.