//
Следи нѐ
To Top

Велигден прославен во Соборниот храм во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Православните верници го слават најголемиот и највеселиот христијански празник –  Христовото воскресение.

Вчеравечер илјадници граѓани се собраа пред Соборниот храм во Скопје, но и во останатите цркви низ скопските општини каде ја слушнаа радосната вест за воскреснувањето на Исус Христос.

реклама

Христос воскресна од мртвите, со смртта – смртта ја победи, и на сите што беа во гробовите живот им подари!

Во продолжение погледнете дел од атмосферата низ објективот на нашиот фоторепортер Драган Тануровски:

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: