fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО ПОЗДРАВ: Сале од „Тропико бенд“ ја покани македонската публика на концертот во Скопје

МК Сцена

ВИДЕО ПОЗДРАВ: Сале од „Тропико бенд“ ја покани македонската публика на концертот во Скопје

Пред концертот закажан на 28 април во ВИП Арена „Борис Трајковски“, членовите на српската група “Тропико бенд” решија да ја поздрават македонската публика.

– „Единствено што можам да кажам е да очекувате едно големо изненадување во Скопје”, вели Сале.

Организаторите најавуваат енергичен концерт во Скопје.

Во продолжение погледнете го видеото:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.