//
Следи нѐ
To Top

Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар ја освоија шампионска титула во регионалната СЕХА лига, откако вечерва го победија ППД Загреб со 26:24 во финалето на Ф4 турнирот што се играше во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

За „црвено-црните“ ова беше четврти трофеј во седмото издание на СЕХА лигата.

реклама

Вардар е втор тим што ја одбранил титулата и втор тим што пред домашна публика ја освојува титулата.

Оваа сезона вардарците ја завршија без пораз со само едно реми што никому досега не му успеало.

Третото место на Ф4 турнирот го освои Цеље откако во „малото финале“ го победи Мешков Брест со 31:28.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ракомет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: