fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Закерберг лани потрошил 7,3 милиони долари за лично обезбедување

Наука

Закерберг лани потрошил 7,3 милиони долари за лично обезбедување

Основачот и извршен директор на „Фејсбук“, Марк Закерберг за свое лично обезбедување во текот на 2017 година потрошил 7,3 милиони долари, покажуваат податоците што компанијата ги доставиле до американската Комисија за хартии од вредност. 

Трошоците за безбедноста на Закерберг лани се зголемени за околу 50 отсто на годишно ниво, од 4,8 милиони долари во 2016 година,

„Фејсбук“, исто така, имал трошоци од 1,5 милиони долари за користење на приватен авион, во споредба со 870.000 долари за истата цел во текот на 2016 година.

Зголемувањето на трошоците за безбедноста и приватните авиони најверојатно се евидентирани поради последната кампања на Закерберг, кога патуваше во голем број американски држави.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.