//
Следи нѐ
To Top

Финскиот претседател плати 61 евро за лет од Хрватска

По посетата на Хрватска, финскиот претседател Саули Нинисто заминал со нискобуџетен лет на релација Сплит – Хелсинки, за кој платил 61 евро.

Нинисто не само што се откажал од службениот авион, туку не сакал ниту да купи билет во прва класа на некој од комерцијалните летови.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: