//
Следи нѐ
To Top

Финскиот претседател плати 61 евро за лет од Хрватска

По посетата на Хрватска, финскиот претседател Саули Нинисто заминал со нискобуџетен лет на релација Сплит – Хелсинки, за кој платил 61 евро.

Нинисто не само што се откажал од службениот авион, туку не сакал ниту да купи билет во прва класа на некој од комерцијалните летови.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 15, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 15, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 15, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: