Следи нѐ
To Top

Сале од „Тропико бенд“ запеа пред новинарите (ВИДЕО)

Александар Цветковиќ – Сале од популарниот „Тропико бенд“ денеска гостуваше во Скопје, а дел од неговата промо агенда за претстојниот целовечерен концерт беше и неформалната дружба со македонските новинари.

Тој најави дека сѐ е подготвенo за големиот скопски концерт закажан за 28 април во ВИП арената „Борис Трајковски“, а откри и интересни детали за настапот и гостите на концертот.

реклама

Пиејќи го првото утринско кафе, Сале разговараше и се дружеше со македонските естрадни новинари, а на крај и запеа и така го најави спектакуларниот концерт кој по многу нешта ќе биде речиси идентичен на нивниот од пред две години во белградската „Штарк Арена“.

Сале од „Тропико бенд“ запеа пред новинарите (ВИДЕО)

Тој го најави и новиот видеоспот за песната „Синови на темнината“, која ќе биде промовирана овој четврток на 19 април, а се работи за соработка помеѓу „Тропико бенд“ и Џенан Лончаревиќ, во режија на актерот Вук Костиќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.