fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ем-ти-ви наградите се враќаат во Њујорк

Музика

Ем-ти-ви наградите се враќаат во Њујорк

Ем-ти-ви видео музичките награди по една година помината во Калифорнија се враќаат на американскиот источен брег во Њујорк.

Ем-ти-ви соопшти дека свеченоста за доделувањето на Видео музичките награди за 2018 година ќе се одржи на 20 август во Радио сити мјузик хол (Radio City Music Hall) во Њујорк.

Минатата година свеченоста се одржа во Инглвуд во Калифорнија, а една година претходно во Медисон сквер гарден во Њујорк.

Првата церемонија на доделување на овие награди во 1984 година се одржа токму во Радио сити мјузик хол во Њујорк.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.