//
Следи нѐ
To Top

Британските обложувалници лицитираат со името на малиот принц

Веднаш по раѓањето на вториот син на Вилијам и Кејт, британските обложувалници почнаа да прифаќаат облози во врска со името на бебето.

Меѓу најспомнуваните имиња се: Артур, Алберт и Филип. Како што пренесуваат лондонските медиуми, најверојатно престолонаследникот и неговата сопруга ќе ја испочитуваат традицијата, и за своето трето дете ќе одберат име од историјата на кралското семејство.

реклама

Познавачи и извори блиски до кралската куќа, сепак, тврдат дека детето многу веројатно може да биде крстено на некој од семејството на Кејт Мидлтон.

Синот првенец на кралската двојка се вика Џорџ, а помалата ќерка – Шарлот – имиња поврзани со кралското семејство.

Најпопуларни машки имиња годинава во Велика Британија, се Лијам, Ноа, Логан и Оливер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: