fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Синот на Вилијам и Кејт ќе се вика Луис Артур

Занимливости

Синот на Вилијам и Кејт ќе се вика Луис Артур

Војводата и војвотката од Кембриџ, Вилијам и Кејт соопштија дека го избрале името Луис Артус за најмладиот престолонаследник.

Официјалното име на новороденчето ќе гласи – Неговото височество принц Луис од Кембриџ. Луис е третото дете на Вилијам и Кејт, по Џорџ и Шарлот.

Името на митскиот британски крал Артур беше едно од најчесто спомнуваните можни имиња за третото дете на Вилијам и Кејт.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.