Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АББА по 35 години сними две нови песни

Музика

АББА по 35 години сними две нови песни

Членовите на шведската група АББА соопштија дека првпат по 35 години имаат нов материјал.

Тие наведоа дека снимиле две нови песни, од кои едната се вика „Се уште верувам во тебе“ (I Still Have Faith in You).

Славната шведска четворка Агнета Фелтског, Бјорн Улвеус, Бени Андерсон и Ани-Фрид Лингстад во 70-тите години на минатиот век имаа голем број светски хитови како „Ватерло“, „Денсинг квин“ и други.

Тие во 1982 година се разидоа, но од неодамна повторно работат заедно и планираат виртуелна турнеја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.