fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зголемена фреквенцијата на возила на ГП Богородица за излез кон Грција

Вести

Зголемена фреквенцијата на возила на ГП Богородица за излез кон Грција

Зголемена фреквенција на возила и патници денеска е забележана на граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница.

За излез од утрово на овој граничен премин на македонска страна работеле шест ленти, а времето на чекање не било подолго од 15 минути.

Од Граничниот премин информираат дека во однос на вчерашниот ден забележано е зголемување за 100 проценти. Од утрото до пладне поминале 5000 патници за излез од државата.

Попладнево фреквенцијата на возила и патници е намалена, а на граничниот премин работат две до три ленти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.