Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За 1 мај топло време, попладне можна нестабилност

Вести

За 1 мај топло време, попладне можна нестабилност

Топло време со температура до 31 степен најавуваат метеоролозите за празничниот ден – 1 Мај.

Од УХМР информираат дека времето на 1 мај ќе биде претежно сончево со мала доумерена облачност во попладневните часови ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 26 до 31 степен.

Топлото време продолжува во наредните денови, со услови за нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи во попладневните часови. Од  средината на наредната недела се очекува поизразена нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.