//
Следи нѐ
To Top

Меган Маркл го стави принцот Хари на диета

Вообичаено е пред свадбата, невестата да се стави на посебен режим на исхрана. Сепак, во случајот со Меган Маркл и принцот Хари, работите стојат малку поинаку.

Имајќи предвид дека нивната свадба ќе ја пренесуваат медиуми од цел свет, принцот, согласно препораките на свршеницата, уплатил месечен тренинг од 575 фунти во ексклузивен центар за вежбање. Тоа, заедно со диетата, исто така препорачана од Маркл, донесе доста видливи резултати.

реклама

– Тие купија соковник, од најквалитетните брендови, и таа сега го храни со зеленчуково-овошни мешани сокови. Не му дозволува месо, изјави за „Дејли Меил“ извор близок до двојката, кој претпочита да остане анонимен.

Така, принцот Хари месечно губи по околу три килограми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 30, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 30, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 30, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: