fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ај Кју“ со прва официјална проба на евровизиската сцена (ВИДЕО)

Музика

„Ај Кју“ со прва официјална проба на евровизиската сцена (ВИДЕО)

Претставниците на 43-те земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018″ допатуваа во Лисабон, Португалија, каде од вчера започнаа и првите проби на сцената во арената „Алтис”.

Македонските претставници, групата „Ај Кју“, вчера ја одржаа првата проба во Лисабон. Освен техничкиот дел, заедно со пратечките вокали ја вежбаа и кореографијата.

Од кусото видео објавено на официјалниот евровизиски канал на Јутјуб можеме да видиме дека „Lost And Found” ќе биде изведена со богата кореографија, за која се погрижи Јана Андрејевиќ – Лазарева, сето тоа дополнето со живи бои што прилегаат на самата атмосфера на песната.

„Ај Кју“ ќе ја пеат Lost and Found во првото полуфинале на 8 мај, а ќе настапат како единаесетти.

Во продолжение погледнете го настапот:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.