Следи нѐ
To Top

„Ај Кју“ со прва официјална проба на евровизиската сцена (ВИДЕО)

Претставниците на 43-те земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018″ допатуваа во Лисабон, Португалија, каде од вчера започнаа и првите проби на сцената во арената „Алтис”.

Македонските претставници, групата „Ај Кју“, вчера ја одржаа првата проба во Лисабон. Освен техничкиот дел, заедно со пратечките вокали ја вежбаа и кореографијата.

реклама

„Ај Кју“ со прва официјална проба на евровизиската сцена (ВИДЕО)

Од кусото видео објавено на официјалниот евровизиски канал на Јутјуб можеме да видиме дека „Lost And Found” ќе биде изведена со богата кореографија, за која се погрижи Јана Андрејевиќ – Лазарева, сето тоа дополнето со живи бои што прилегаат на самата атмосфера на песната.

„Ај Кју“ со прва официјална проба на евровизиската сцена (ВИДЕО)

„Ај Кју“ ќе ја пеат Lost and Found во првото полуфинале на 8 мај, а ќе настапат како единаесетти.

Во продолжение погледнете го настапот:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.