Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вардар против Монпелје во полуфиналето на ЛШ

Ракомет

Вардар против Монпелје во полуфиналето на ЛШ

Екипата на европскиот ракометен шампион Вардар ќе игра против Монпелје во полуфиналето на овогодинешното издание на Лигата на шампионите, кое ќе се игра во Келн.

Во второто полуфинале од Ф4 турнирот ќе се сретнат Нант на нашиот Кире Лазаров и ПСЖ во француското дерби.

Завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн ќе се одржи на 26 и 27 мај.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.