//
Следи нѐ
To Top

Рама меѓу десетте лидери кои најмногу користат Фејсбук

Албанскиот премиер Еди Рама е меѓу десетте лидери во светот кои најмногу користат Фејсбук.

– „Twiplomacy.com“ е адресата која се занимава со рангирање на социјалните мрежи и прави список на светските лидери кои го „минуваат“ времето на интернет. Меѓу првите десет, поточно на десеттото место, е албанскиот премиер Еди Рама, објави порталот „Албеу“.

реклама

Прв на ранг листата е американскиот претседател Доналд Трамп.

Фејсбук е најголемото „место“ во светот со 2,2 милијарди активни корисници месечно.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: