fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Изгаснат пожарот во зградата во општина Аеродром, нема повредени

Вести

Изгаснат пожарот во зградата во општина Аеродром, нема повредени

Нема повредени во пожарот, што избувна попладне во подрумски простории на повеќекатница на ул.„Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром.

– Пожарот е изгаснат и се работи на расчистување на теренот, потврди за МИА Ѕвонко Томевски, командир на Противпожарната бригада на Град Скопје.

Поради се уште високата температура во просториите не може да се направи првична проценка на причинетата материјална штета, а дополнитело ќе се утврдува и причината за пожарот.

Во гаснењето учествуваа седум пожарни возила и 20 пожарникари.

Екипи на Бригадата за противпожарна заштита попладнево интервенираа и во гаснење на пожар што избувна во куќа во скопското село Јурумлери.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.