//
Следи нѐ
To Top

Шар Планина – дом на сѐ поголем број на мечиња (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа дека Шар Планина станува дом на сѐ поголем број на мечиња.

Членови на ловечките друштва, но и совесни планинари и граѓани оставаат храна и ги хранат мечките и останатите диви животни на Шар Планина и успеваат да снимат несекојдневни видеа од нив.

реклама

Во прилог погледнете го видеото, насловено „нови посетители“:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: