//
Следи нѐ
To Top

Езерото Вимпелинлампи како двојник на Трамп

Езерото Вимпелинлампи во Финска стана хит на интернет поради својот облик кој многу потсетува на силуета на американскиот претседател Доналд Трамп.

Езерото го открил истражувачот Анти Калио при проучување на мапата на округот Кајани во срцето на „земјата на илјада езера“ – Финска. Тој на прв поглед не забележал ништо необично, но еден поглед одблиску го открил изненадувањето.

реклама

Своето интересно „откритие“, тој го сподели на Фејсбук, што предизвика лавина од шеги.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: