fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Езерото Вимпелинлампи како двојник на Трамп

Занимливости

Езерото Вимпелинлампи како двојник на Трамп

Езерото Вимпелинлампи во Финска стана хит на интернет поради својот облик кој многу потсетува на силуета на американскиот претседател Доналд Трамп.

Езерото го открил истражувачот Анти Калио при проучување на мапата на округот Кајани во срцето на „земјата на илјада езера“ – Финска. Тој на прв поглед не забележал ништо необично, но еден поглед одблиску го открил изненадувањето.

Своето интересно „откритие“, тој го сподели на Фејсбук, што предизвика лавина од шеги.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.