Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со сончеви периоди, попладне локална нестабилност

Вести

Облачно со сончеви периоди, попладне локална нестабилност

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи. 

Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени,  а дневната ќе достигне од 18 до 26 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје слично време со локален дожд и услови за ретки грмежи попладне. Температурата ќе се движи од 11 до 25 степени.

Во наредните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Во среда процесите ќе бидат поретки и со послаб интензитет, а од четврток условите за нестабилност повторно ќе се зголемуваат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.