Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сите очи вперени во „Eye Cue“ (ФОТО+ВИДЕО)

МК Сцена

Сите очи вперени во „Eye Cue“ (ФОТО+ВИДЕО)

Одличен настап за македонските претставници „Ај кју“ кои вечерва ја претставуваа нашата земја на 63. издание на изборот за песна на Евровизија.

Марија се појави на сцената со тесен црвен фустан и сребрени елементи околу нејзиниот врат кои всушност беа во ист стил со сребрените шорцеви и високи потпетици.

Бојан, од друга страна, избра црно-бела варијатна. Тие на сцената беа придружувани од нивниот тапанар и трите беквокали.

Евровизиските критичари, пак, коментираа за слабиот сценски настап и отсуството на дејство на сцената што може да влијае врз финалниот избор на милионскиот европски аудиториум.

Што мислите, дали Македонија ќе влезе во финалната вечер?

Во продолжение погледнете го нивниот настап:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.